Starty
DMPJ 2026: druga drużyna z awansem! 2. miejsce w II Lidze Juniorów
29 maja 2026 · Kamil Stachowiak
Mamy awans! Nasza druga drużyna zajęła 2. miejsce w II Lidze Juniorów (Sypniewo, 20-29.05.2026) i wywalczyła awans na zaplecze Ekstraligi Juniorów. Od przyszłego sezonu Polonia będzie miała dwie drużyny w centralnych rozgrywkach juniorskich: jedną w Ekstralidze, drugą w I Lidze.
W tym roku wszystkie trzy centralne Ligi Juniorów - Ekstraliga, I Liga i II Liga - rozgrywane były w tym samym czasie. O brązowym medalu pierwszej drużyny w Ekstralidze już wiemy, a teraz dochodzi kolejna świetna wiadomość: awans drugiej drużyny do I Ligi Juniorów!
Wyniki
- Poloniści zdobyli 14 punktów meczowych (6 wygranych, 2 remisy, 1 porażka)
- W rozgrywkach zagrało 36 drużyn - pierwsze 6 ekip wywalczyło awans do I Ligi Juniorów
- Indywidualnie zdobyliśmy łącznie 33 pkt na 54 możliwe
Autorzy sukcesu
| Sz. | Zawodnik | Wynik | Wyróżnienie |
|---|---|---|---|
| I | Alan Zawisza | 6 / 9 | bez porażki |
| II | Lila Rządkowska | 4,5 / 9 | |
| III | Maciej Owczarek | 6 / 9 | bez porażki |
| IV | Krzysztof Mikołajczyk | 8 / 9 | 1. miejsce na szachownicy! |
| V | Emilia Przygodzka | 4 / 9 | |
| VI | Milena Pienio | 4,5 / 9 |
Trener drużyny: Mirosław Perdek.
Wspaniały sukces naszej młodej drużyny! Gratulacje dla zawodników, trenerów i rodziców.